Zabieg z użyciem fal radiowych (RF) – wskazania, przebieg i efekty

Zabiegi z użyciem fal radiowych zaliczane są najskuteczniejszych rozwiązań, które oferuje nowoczesna medycyna estetyczna. Skutecznie hamują one bowiem procesy starzenia się tkanek, eliminując zmarszczki, przebarwienia czy przywracając elastyczności skóry. Warto podkreślić, że zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych są nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne i komfortowe.

Zabieg z użyciem fal radiowych – wskazania

Zabieg z użyciem fal radiowych przeprowadza się w celu zminimalizowania widoczności zmarszczek i innych objawów starzenia się skóry. Fale radiowe przyczyniają się do zwiększenia elastyczności tkanek, spłycenia zmarszczek oraz redukcji worków pod oczami, przebarwień czy rozszerzonych porów. Powszechnym wskazaniem do wykonania zabiegu jest także modelowanie talii, brzucha, pośladków, ud czy ramion. Zabieg pozwala bowiem na redukcję cellulitu i rozstępów oraz zmniejszenie objętości wspomnianych partii ciała. Medycyna estetyczna rekomenduje jego wykonanie również w celach liftingujących (np. brak jędrności skóry piersi, obwisła skóra na brzuchu, żylaste dłonie).

Przebieg zabiegu

Zabieg z użyciem fal radiowych polega na stymulacji wybranych części ciała za pomocą głowicy, emitującej fale radiowe. W ten sposób dochodzi bowiem do ogrzania kolagenu znajdującego się w skórze. W efekcie włókna kolagenowe napinają się, a wybrane tkanki w naturalny sposób ulegają regeneracji. Fale radiowe stymulując tkanki powierzchowne oraz głębokie, poprawiają ich poziom dotlenienia i odżywienia, a także usprawniają mikrocyrkulację. Do zabiegu używa się fal radiowych o wysokiej częstotliwości, ponieważ wraz ze wzrostem tego parametru, zwiększa się ich przenikalność w głąb skóry. Warto podkreślić, że urządzenia przystosowane do wykonywania tego zabiegu, posiadają specjalne systemy chłodzące, które dodatkowo chronią skórę przed poparzeniami i podrażnieniami, pomimo wydzielanego ciepła.
Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry oraz aplikacji na wybrany jej obszar żelu USG. Następnie przy użyciu głowicy RF wykonywany jest masaż, a na koniec nakładany specjalny preparat łagodzący. Pełna terapia wymaga przeprowadzenia od 4 do 8 sesji (w zależności od kondycji skóry oraz wybranego miejsca zabiegowego). Czas trwania pojedynczej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej trwa średnio ok. 30 minut.

Efekty kuracji

Zabiegi z użyciem fal radiowych, będące podstawą dzisiejszej medycyny estetycznej umożliwiają uzyskanie rezultatów, takich jak:

  • pobudzenie przepływu krwi przez tkanki,
  • obkurczenie oraz odbudowa włókien kolagenowych,
  • przyspieszenie syntezy nowego kolagenu (biorewitalizacja),
  • zwiększenie poziomu napięcia tkanki łącznej.

W praktyce pozwalają więc na poprawę owalu twarzy, uniesienie opadających powiek, likwidację obwisłych policzków, redukcję cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej, zmniejszenie widoczności cieni i obrzęków pod oczami czy uzyskanie efektu push-up piersi.
Decydując się na zabieg z użyciem fal radiowych, przyczyniamy się do poprawy wyglądu naszego ciała oraz twarzy. Wspomniana procedura jest oczywiście bezpieczna, bezbolesna oraz nieinwazyjna.
źródło: klinikakrajewski.pl – medycyna-estetyczna-radom

Możesz również polubić…