Niszczarki Opus – przegląd rozwiązań producenta
Jeśli szukasz odpowiedniej niszczarki, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru, koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem. Znajdziesz w nim przegląd pożytecznych rozwiązań, które marka Opus zastosowała w różnego rodzaju niszczarkach (przybiurkowych, biurowych oraz tych do niszczenia podstawowych nośników zewnętrznych).
Niszczarki przybiurkowe
Niszczarki przybiurkowe charakteryzują się tym, że zazwyczaj korzysta z nich niewielka liczba osób. Takie urządzenie powinno być zatem małe, aby nie zajmowało ograniczonej przestrzeni biurowej. Niszczarki Opus z tej kategorii wyposażone są także w ciekawe funkcje. Jedną z nich jest SSC, dzięki której zniszczysz dokumenty, nie martwiąc się o zacięcie papieru. Przydatny może okazać się też model z automatycznym podajnikiem papieru, jak np. Shredcat 8280 CC / 4 x 10 mm. Gadżetem ułatwiającym codzienne korzystanie ze sprzętu jest funkcja EASY-Touch, czyli wielofunkcyjny podświetlany przycisk. Zamontowany jest m.in. w modelu o nazwie IDEAL 2265 CC / 2 x 15 mm. Rozbudowaniem EASY-Touch będzie EASY SWITCH. To nic innego jak podświetlany przełącznik trybu pracy. Kolejną wartą uwagi funkcją jest Safety Flap. To określenie kontrolowanej, elektronicznej pokrywy bezpieczeństwa. Wyposażony w nią jest np. model EBA 1126 S / 4 mm oraz IDEAL 2265 CC / 3 x 25 mm. Ponadto, dokonując wyboru niszczarki warto sprawdzić, w jakim systemie tnie papier. Wyróżnia się dwa główne systemy, czyli paskowy oraz paskowo-odcinkowy (cross-cut). Od tego też zależy stopień tajności wg DIN 66399.
Niszczarki biurowe
Od niszczarek biurowych mamy prawo wymagać znacznie lepszej wydajności. Warto podczas wyboru zwrócić uwagę na maksymalną ilość niszczonych kartek. Duże firmy dążą do optymalnego wykorzystania czasu pracy zatrudnionych osób. To dla nich stworzono modele niszczarek, które na raz zniszczą dużą ilość kartek. Co ważne większość urządzeń poradzi sobie ze zszywkami i spinaczami biurowymi – niszcząc duży plik dokumentów, łatwo jest je przeoczyć. Dodatkowo producent przewidział, że ciągłe opróżnianie pojemnika z resztek dokumentów może być naprawdę uciążliwe. Aby tego uniknąć zaprojektował modele o dużej pojemności kosza na ścinki. Profesjonalne niszczarki biurowe Opus posiadają sporo funkcji. Są to np. ECC, czyli optyczny wskaźnik obciążenia silnika. Równie przydatną funkcją kryjącą się pod obco brzmiącym skrótem SPS, jest zespół zabezpieczeń ochronnych. Obejmuje on przede wszystkim automatyczne zatrzymanie w przypadku przepełnienia kosza na ścinki czy odcięcie zasilania w przypadku zacięcia papieru. Podczas ciągłej pracy niszczarki jej zaletą będzie podwójne lub potrójne zabezpieczenie przed przegrzaniem, a także automatyczne smarowanie noży tnących. Posiadając taką niszczarkę, można być pewnym, że posłuży długo bez zarzutu. Większe gabarytowo urządzenia mają jedną wadę – są ciężkie. Na szczęście największe modele Opus mają zamontowane kółka.
Niszczarki do płyt CD/DVD, kart kredytowych i pendrive’ów
Najczęściej wybieranymi niszczarkami są te przeznaczone do papieru. Jednak nie zapominajmy, że często zachodzi konieczność zniszczenia danych osobowych znajdujących się na nośnikach zewnętrznych, takich jak płyty czy pendrive. Dlatego też część niszczarek, np. model EBA 1125 C / 3 x 25 mm niszczy także takie nośniki jak karty kredytowe. Dokonując przeglądu rozwiązań marki Opus, trudno nie wspomnieć o wyróżniającej się na tle innych specjalistycznej niszczarki do dysków i pamięci pendrive – OPUS dataPREDATOR. Ważne, aby takie sprzęty miały dwie osobne komory na resztki papieru i płyty CD/DVD. Dzięki temu odpady można segregować bez żadnego wysiłku. Tego typu niszczarki również posiadają ciekawe funkcje, jak chociażby automatyczny START/STOP.
Powyższy przegląd rozwiązań zastosowanych w niszczarkach Opus pozwala wyciągnąć wniosek, że marka ta jest prawdziwym ekspertem w swojej dziedzinie. Zastosowana technologia odpowiada na potrzeby użytkowników i zapewnia wydajną pracę. Z pewnością niszczarki Opus uprzyjemnią codzienną pracę.