Gniazdka w podłodze, gniazdka meblowe i inne nowoczesne rozwiązania
Współczesne trendy w architekturze wystroju wnętrz stawiają przede wszystkim na wysoką funkcjonalność. Pozwalają jednak na odrobinę szaleństwa – np. poprzez zabawę formą przedmiotów. Dotknęło to również dodatków, takich jak gniazdka elektryczne. Te całkiem zwykłe urządzenia, nabrały nowego, odświeżonego wyglądu. Jak prezentują się w tej odsłonie? Jakie są ich zalety oraz możliwe warianty? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziecie poniżej.
Gniazdko podłogowe – co to?
Tego typu gniazda są niezwykle wygodnym rozwiązaniem, wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z pomieszczeniami typu open space. Nic dziwnego, że najczęściej pojawiają się w biurowcach, galeriach handlowych, lotniskach i dworcach. To właśnie tam doceniono ich zalety, takie jak:
- możliwość podłączenia wszędzie tam, gdzie elektronika znajduje się daleko od ścian,
- wysoce estetyczny wygląd,
- z ich pomocą można ukryć przewody i kable elektryczne
- eliminują potrzebę korzystania z dodatkowych przedłużaczy.
Stosując je w pomieszczeniach, możemy mieć pewność, że układ biurek i stanowisk pracy nie będzie już uzależniony do lokalizacji gniazdek. Dzięki temu praca staje się wygodniejsza.
Gniazdo podwójne – czy można je ukryć w podłodze?
Dowodem na to, że można jest nowość na rynku – tzw. floorbox. Gadżet ten to puszka instalacyjna, którą wraz z gniazdami, zostaje schowana w podłodze. Jej stosowanie umożliwia również podłączenie się do sieci komputerowej, Internetu lub wtyczki USB. Poszczególne modele różnią się od siebie ilością posiadanych gniazd. Kształt, kolor i materiał wykonania klapy floorboxa zależy głównie od indywidualnych preferencji lub wystroju pomieszczenia. Wiele z nich posiada także możliwość zamknięcia wieka przy podłączonych do urządzenia kablach.
Gniazdko nablatowe – wygoda i prostota w jednym
Gniazda meblowe to zupełna nowość, która przyjęła się nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale i na stałe zagościła w domach. Umieszczane w meblach przyjęły się nie tylko w pomieszczeniach kuchennych, na tzw. wyspach kuchennych. Można je spotkać w jadalniach, salonach, a nawet i sypialniach. W czym tkwi ich sekret? Tego typu gniazdko jest przede wszystkim:
- wygodne – zwalnia nas z obowiązku stawiania mebli pod ścianą z kontaktem,
- funkcjonalne – aby wysunąć gniazdo z biurka, wystarczy jedynie przycisnąć odpowiednik przełącznik,
- estetyczne i ma designerski wygląd,
- łatwe i przyjemne w montażu.,
- zwiększa bezpieczeństwo – nie stanowi takiego zagrożenia jak leżący na podłodze przedłużacz, o który można się potknąć.
Gniazdko – nowe, estetyczne spojrzenia
Najnowsze trendy w wystroju wnętrz udowodniły, iż diabeł tkwi w szczegółach. Traktowane po macoszemu i przez wiele lat pomijane gniazdka, nareszcie przeszły przez rewolucję. Mają nie tylko służyć nam dostępem do prądu, ale i cieszyć oko swoim eleganckim, minimalistycznym wyglądem. Dodatkowo wyposażone w porty multimedialne, stają się czymś więcej niż zwykłe gniazdko. Poprawiają i podnoszą komfort korzystania z urządzeń biurowych oraz sprzętu AGD. Przede wszystkim jednak sprawiają, że uwalniamy się od ograniczenia związanego z rozlokowaniem gniazdek w ścianach.
Funkcjonalne i eleganckie, stają się synonimem nowoczesnego domu. Dlatego świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach urządzanych na styl skandynawski, loftowy oraz minimalistyczny. Jeszcze nigdy przedtem branża osprzętu elektrycznego nie miała tak wiele do zaoferowania swoim klientom. Nowoczesne spojrzenie na gniazdka elektryczne pozwala jednak na stworzenie zupełnie nowych produktów. W pełni spersonalizowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb, stwarzają nam możliwość modyfikacji pod kątem wszystkich domowników.