Laser Vectus, czyli zwycięzca w pojedynku laserów do depilacji

Laser Vectus stanowi najskuteczniejsze, najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze narzędzie do walki z niechcianym owłosieniem i przebarwieniami skóry. Został on skonstruowany przez naukowców z Harvard University. Urządzenie posiada certyfikat FDA, który jest gwarancją komfortu i bezpieczeństwa oraz skuteczności zabiegów, co potwierdzają liczne badania naukowe.

Najważniejsze cechy lasera diodowego Vectus

Istnieje kilka cech, które wyróżniają urządzenie na tle innych produktów wykorzystywanych przy laserowym usuwaniu owłosienia, a mianowicie:

  • szybkość wykonywanego zabiegu,
  • zastosowanie technologii Photon Recycling SM, która znacznie poprawia skuteczność zabiegu,
  • inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze,
  • nowoczesna formuła chłodzenia skóry zarówno przed zabiegiem, jak i w trakcie

Warto podkreślić, że laser Vectus jest jedynym na świecie laserem wyposażonym w automatyczny czytnik poziomu melaniny w skórze, czyli Skintel. Wspomniane urządzenie przykłada się do skóry bezpośrednio przed zabiegiem, a pozyskane dane przesyła się do aparatu, w którym dobierane są parametry zabiegu. Eliminuje to możliwość poparzenia skóry lub uzyskania niezadowalających efektów, co czasami zdarza się w przypadku ręcznego ustawiania mocy i czasu naświetlania. Formuła Photon Recycling SM polega natomiast na ponownym wykorzystaniu wiązki światła, która dzięki lustrom umieszczonym na głowicy urządzenia wielokrotnie odbija się od skóry. Ponadto wspomniana głowica koaguluje o 56% więcej włosów niż inne popularne rozwiązania dostępne na rynku. Dodatkowo chłodzenie skóry sprawia, że pacjent nie odczuwa dyskomfortu czy bólu podczas zabiegu depilacji, czy usuwania przebarwień na skórze.

Laser Vectus ­– działanie

Bezpośrednio przed zabiegiem, laser przykładany jest do poszczególnych partii ciała, z których ma być usunięte owłosienie, aby określić wartość parametrów urządzenia, tak aby depilacja była skuteczna i bezpieczna. Depilacja laserowa oprócz dobrania odpowiedniej siły działania lasera wymaga również wyboru odpowiedniej wielkości głowicy.
Zabieg polega na przesuwaniu głowicą lasera tuż przy skórze. Laser Vectus emituje wiązkę światła, która pochłaniania jest przez pigment, zawarty w mieszkach włosowych. Następnie światło ulega przekształceniu w energię cieplną, która spala mieszek wraz z cebulką. Dodatkowo końcówka lasera wyposażona jest w szkło szafirowe, które przyjemnie chłodzi skórę. Zabieg laserowego usuwania owłosienia jest stosunkowo szybki, bezbolesny i bezpieczny. Oczywiście bezpośrednio po depilacji, skóra może być lekko zaczerwieniona, ale jest to efekt krótkotrwały.

Ile razy i w jakich ostępach czasu należy poddać się depilacji laserowej?

Osiągnięcie pełnego efektu działania lasera Vectus, a więc pozbycie się do 100% zbędnego owłosienia, wymaga przeprowadzenia kilku zabiegów. Jest to bardzo ważne, ponieważ nasze włosy są w różnej fazie wzrostu, dlatego wykonanie kolejnego zabiegu w ściśle określonym czasie daje najlepsze efekty. Podczas pierwszego zabiegu nie wszystkie włoski będą bowiem w fazie wzrostu, a tylko wtedy mogą zostać skutecznie usunięte. Ilość koniecznych zabiegów zasadniczo jest kwestią całkowicie indywidualną, zależną między innymi od gęstości czy koloru owłosienia.

Przeciwwskazania do zabiegu

Warto wiedzieć, że przed zabiegiem zawsze przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, którego celem jest uzyskanie pełnych informacji na temat stanu naszego zdrowia oraz trybu życia. Istnieje bowiem kilka czynników, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu przy użyciu lasera Vectus. Należą do nich m.in.:

  • ciąża,
  • świeża, mocna opalenizna (ze względu na ryzyko powstania nieestetycznych przebarwień na skórze),
  • rany po niedawno przebytym zabiegu chirurgicznym,
  • przyjmowanie leków oraz ziół fotouczulających,
  • przyjmowanie retinoidów oraz leków przeciwzakrzepowych,
  • wszczepiony rozrusznik serca,
  • cukrzyca,
  • choroby skóry takie jak łuszczyca czy bielactwo.

Depilacja laserem Vectus jest najnowocześniejszą metodą usuwania przebarwień oraz nadmiernego owłosienia. Kwalifikacji do przeprowadzenia zabiegu zawsze powinien dokonać specjalista przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa stosowania depilacji laserowej.

Możesz również polubić…